Këto 5 teknika të ngarjes së makinës patjetër t’i dini!

Rregulli më i rëndësishëm për kur të jeni duke i dhënë makinës është të mos frenoni kur po merrni një kthesë. Duam të themi që rrotat e bllokuara nuk do ta lejojnë shoferin që ta kontrollojë drejtimin e makinës. Ka vetëm dy mënyra për t’u pëballur me kthesat dhe janë të ndryshme për secilën mënyrë […]

Continue Reading

Gëzim i madh për muslimanët: Më 6 maj fillon Muaji i Shenjtë i Ramazanit! Zoti ju bekoftë!

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, apo edhe 46 ditë nga sot. Besimtarët myslimanë këtë vit do të agjërojnë 28 ditë. Ramazani është muaji më i shenjtë për besimtarët myslimanë. Është muaji i nëntë të vitit në kalendarin hënor mysliman, në të cilin, sipas traditës islame, […]

Continue Reading

6 vjeçari kosovar që flet 7 gjuhë, ndër to anglisht, gjermanisht dhe rusisht (VIDEO)

Amar Lenjani nga Karaçeva, fëmija superior me koeficient të inteligjencës 131. Telefonin e mban në dorë në mënyrë që të arrij të identifikoj të gjitha flamujt e shteteve që i gjen në bazë të aplikacioneve telefonike. Amar Lenjani gjashtë vjeçari nga Karaçeva e Kamenicës është fëmija superior i cili di të flas 7 gjuhë të […]

Continue Reading

Dog’s Strange Behavior Prompts Pregnant Woman to Go to the Hospital, Which Saved Her Life

Dogs are not only wonderful companions but also intuitive pets who, most times, can sense if something is wrong before it happens! This dog is truly special, for she warned her owner when she detected something was amiss, and it saved her owner’s life! Alhanna Butler, from Doncaster, South Yorkshire, was advised by her friends […]

Continue Reading

Sylvester Stallone: N’qoftë trim McGregori, le ta thërrasë dhe le ta godasë një herë e mirë Khabibin (VIDEO)

Aktori i mirënjohur Sylvester Stallone thotë se humbja e Conor McGregor ndaj Khabib Nurganomedov po i rri në mendje dhe e shtyn kampioni irlandez duhet ta gjejë guximin edhe një herë të përballet me kamipionin rus. “Mendoj se ai duhet ta gjejë një inspirim nga gjithë kjo situatë”, thotë Stallone për TMZ. “Kam menduar gjatë […]

Continue Reading

Një meteor që shpërtheu pranë tokës ishte dhjetë herë më e fuqishme se bomba atomike

NASA thotë se një lëmsh i madh zjarri shpërtheu në atmosferën e Tokës në muajin dhjetor është shpërthimi i dytë më i madh i këtij lloji në 30 vjet, dhe më i fuqishmi që nga episodi i Chelyabinsk-ut në Rusi gjashtë vjet më parë. Deri më tani megjithatë, asgjë nuk ishte kuptuar nga prania e […]

Continue Reading

Belgjikë, ja pëllumbi që po shitet mbi një milion euro

Në një ankand të mbajtur në Belgjikë, një pëllumb është shitur për një shumë marramendëse prej 1.252.000 euro, me çka është bërë shpendi më i shtrenjtë në botë. Mediat lokale shkruajnë se pëllumbi flaman Armando, është shitur përmes internetit. Siç bëhet e ditur, pëllumbi postier i moshës pesëvjeçare, njëherësh kampion i shumëfishtë në garat në […]

Continue Reading

“Nuk kam mëri” – Bashkëshorti i viktimës thotë se e fal ter.ror.istin e Zelandës (VIDEO)

Besimtari fal vrasësin e gruas së tij… Farid Ahmed i mbijetoi sulmit terrorist në Christchurch, në Zelandën e Re, por bashkëshortja e tij ra viktimë e vrasësit. Ajo u qëllua për vdekje, teksa vraponte drejt xhamisë për të shpëtuar bashkëshortin e saj, i cili ishte në karrige me rrota. Ky i fundit shprehet se e […]

Continue Reading

Kush është kryeministrja që me shami vizitoi të prekurit myslimanë: 6 fakte që nuk i dini për Jacinda Ardern

Kryeministrja e Zelnadës së Re, Jacinda Ardern fitoi zemrat e shumë njerzëve në botë pas reagimit dhe solidariteti të saj ndaj myslimanëvë pas sulmit terrorist në shtetin e saj ndaj këtij komuniteti, transmeton Gazeta Metro. Ardern edhe me heret kishte fituar simpatinë e njerzëve pasi kishte marrr fëmijën e saj të sapo lindur në OKB. […]

Continue Reading

Braktisi Shkollën Dhe Bëri 5 Punë, 20 Vjeçarja Blen Shtëpinë 120 Mijë Euro

Një vajzë e re arriti të blinte shtëpinë e saj të parë pa ndihmë në moshën 20 vjeçaredhe duke lënë shkollën në moshën 17 vjeçare. Jennie Crockart filloi kursimin e parave nga mosha 16 vjeçare, duke bërë pesë punë me kohë të pjesshme, përcjell albeu.com Në moshën 17 vjeçare Jennie vendosi të braktiste shkollën për […]

Continue Reading