WATCH: Muslim man returns wallet to stranger because Islam teaches him to do so

The man returns the wallet with £220 saying he did so because he is a good Muslim, and Islam teaches its followers not to keep other people’s money because it is forbidden. As the world seemingly turns more and more Islamophobic and there is a rise in the instances of […]

U ulën temperaturat, tani duhet të hani fasule! Do mahniteni nga ajo çfarë do mësoni mbi këtë ushqim

Në dimër fasulet janë ndoshta ushqimi me i përdorshëm i shqiptarëve. Por duke ditur vetitë shëndetësore që ne marrim prej tyre, ju do të kuptoni se ne nuk jemi populli i vetëm që i konsumojmë shumë. Ato janë të shëndetshme, për arsyet më poshtë: Janë të pasura në fibra të […]

Përzierja që ndihmon te kanceri, hipertensioni dhe astma

Kombinimi i mjaltit, uthullës së mollës dhe hudhrës mund të shërojë shumë sëmundje, përfshirë këtu edhe kancerin, artritin, hipertensionin, astmën, sterilitetin, impotencën, të thatin, ftohjen, sëmundjet infektuese. Studimi i fundit ka dëshmuar se kombinimi i këtyre përbërësve mbron kundër shumë llojeve të kancerit. Konsumimi i këtij ilaçit shtëpiak në mëngjes, […]

Kujdes kur prekni trëndafilat, kjo grua desh humbi këmbën e djathtë pasi e shpoi një gjemb

Për 43-vjeçaren amerikane Julie Broude, ishte kthyer në një ritual të përditshëm të ndalej në kopsht për të kundërmuar aromën e trëndafilave, megjithatë nuk e kishte marrë kurrë me mend që një gjest kaq banal në dukje, mund ta çonte drejt vdekjes. Gruaja nga Massachusetts po përpiqej të varte diçka […]