VMRO-DPMNE po shkon drejt shkatërimit

Zëvendëskryetari i VMRO-DPMNE-së Mitko Jançev u shkarkua nga funksioni i partisë sonte. Burime mirë të informuara të javores “Fokus”, thonë se ky vendim është miratuar në mbledhjen e sontme të Komiteti Qendrore të partisë VMRO-DPMNE. Jançevi ishte një nga të parët që nuk pajtohej plotësisht me qëndrimin e partisë për […]

Çfarë fshihet pas sekuestrimit të gazetarit saudit Khashoggi

Kush ishte vërtet gazetari saudit i vrarë në Turqi. Çfarë do të ndryshojë në ekuilibrat ndërkombëtarë dhe çfarë do të qëndrojë njëlloj. Më 28 shtator, gazetari saudit me banim në Shtetet e Bashkuara Jamal”>Jamal Khashoggi”>Khashoggi ka hyrë në Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll për të marrë disa dokumenta që […]

Arrestohet anti-shqiptari më i madh, Milenko Nedelkovski

Këtë pasdite në fermën e vëllait të tij u arrestua gazetari Milenko Nedelkovski, i cili aktualisht gjendet në Stacionin Policor të qytetit, ku do të transferohen në paraburgimin në Veles, siç mëson “Infomaks” nga burime të policisë. Siç mësohet, Nedelkovski është marrë nga policia nën akuzën e dhunës dhe kërcënimit […]

Mbërrin edhe bora e parë në Ballkan, i ftohti është afër

Një front i fuqishëm me mot të keq nga veriperëndimi i kontinentit evropian ka sjellë në rajonin e Alpeve kërcim të përnjëhershëm nga vera në dimër, njoftuan sinoptikët. Në qendrën e skijimit Alta Badia në Itali kanë rënë 30 centimetra borë e freskët, e lagësht, ndërsa borë bie edhe në […]

Gruaja që ka lindur më shumë në histori. Katër herë katërnjakë, shtatë herë trinjakë dhe 16 herë binjakë!

Kufiri teorik i numrit të fëmijëve që mund të ketë një burrë mund të duket i pafund. Dhe Genghis Khan është një shembull historik popullor. Sipas një shkrimi të botuar, ai kishte aq shumë fëmijë saqë hulumtimet moderne na tregojnë se pasardhësit e tij sot numërojnë aq shumë njerëz, sa […]

Kur është fundi i botës, çfarë thotë Islami?

Prej shumë vitesh janë bërë parashikime nga personazhe të ndryshëm, se kur dhe i do të vijë fundi i botës, por sot shumë prej këtyre parashikimeve kanë rezultuar false. Ndërkohë që edhe në librin e shenjtë të Kuranit është parashikuar se kur do të vijë fundi i botës. Ndryshe nga […]

Momenti kur një nënë e pa mëshirëshime braktis djalin e mitur dhe largohet (VIDEO)

Një nënë në Texas është kapur nga kamerat e sigurisë duke braktisur djalin e saj para derës së një shtëpie. Gruaja është incizuar në kamerat e shtëpisë më 17 nëntor në Spring të Texasit. Ajo po tërhiqte zvarrë djalin të cilin e la para shtëpisë së një familjeje të panjohur, […]

Sinkronizim nga ‘Fçerashni’: Ja çfarë ndodhi në Kuvendin e Maqedonisë ditën që u votuan ndryshimet kushtetuese (VIDEO)

Programi humoristik ‘Fçerashni’ që emitohet në një nga televizionet private në Maqedoni, bëri sinkronizimin se çfarë kishte ndodhur në kuvend ditën kur u votuan për ndryshimet e kushtetutës. Për më tepër shikojeni videon e mëposhtme.