Ja 10-të filmat që po priten me padurim të shfaqen në 2019-n!

Këta janë 10-të filmat që po priten me padurim nga shikuesit në 2019-n. IMBDb ka lansuar listën e 10-te filmave që publikohen në vitin 2019-të, dhe që priten të kenë popullaritet dhe shikueshmëri të lartë. 10.Hellboy – April 12, 2019 9. Aladdin – May 24, 2019 8. Joker – October 4, 2019 7. Glass 6. […]

Continue Reading

Ekskluzive: Lorik Cana në Zvicër, ja klubi i famshëm që do të drejtojë

Lorik Cana e ka të vështirë t’i ndahet futbollit. Ky sport i ka dhënë shumë atij, sigurisht falë angazhimit dhe asaj që ka dhënë në fushën e blertë. Shumëkush pret ta shohë trajner ish-kapitenin e kombëtares, pasi licencat për këtë i ka marrë. Gjithashtu është licencuar edhe si drejtor sportiv, çka tregon që gjakovari diçka […]

Continue Reading

This pitch-black horse appears so ordinary, but wait until he turns around his head

Frederik The Great is his name, impressing the fillies is his game. He has unofficially been dubbed the world’s most handsome horse. And no one is arguing with that. His mane is insane, not to mention his build. The highly prized stallion from the United States is famous for his stunning mane and muscular build. […]

Continue Reading

EU barometri: Shqiptarët më pro-Europian se serbët!

93 për qind e shtetasve shqiptarë janë në favor të pranimit të vendit të tyre në Bashkimin Evropian, ndërsa vetëm 42 për qind e njerëzve në Serbi duan që ajo të bëhet një vend anëtar i BE, sipas një sondazhi. Anëtarësimi në BE gëzon gjithashtu mbështetjen e 58% të shtetasve të Maqedonisë, por ka mbështetjen […]

Continue Reading

Tetëmijë denarë më shumë për zv.kryeministrat

Tetëmijë denarë më shumë në gjiro llogaritë e zv. kryeministrave. Ky ka qenë ndër vendimet e fundit surprizë të Qeverisë së R.M.-së. Me ligjin e ri parashihet rritja e pagës për zv. kryeministrat Hazbi Lika, Bujar Osmani, Koço Angjushev, Ramilla Shekerinska dhe Oliver Spasovski. Kjo ishte arsye e mjaftueshme për të filluar kritikat kundër këtij […]

Continue Reading

“Tentova t’i jepja fund jetës por vajza më ndaloi” nëna mes lotësh: “Skam bukë për fëmijët”

Të gjitha familjet shqiptare janë duke u përgatitur për të festuar mbrëmjen e Vitit të Ri mes ushqimeve të bollshme, familjarëve dhe një ambienti të ngrohtë. Por një realitet i tillë është shumë i largët për familjen Kishta nga fshati Mashan, pasi jetojnë në mes të një varfërie ekstreme, brenda një dhome që as s’i […]

Continue Reading

Moti me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të borës

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të dobëta të borës në pjesët perëndimore dhe jugperëndimore. Gjatë natës së ndërrimit të motmoteve do të mbizotërojë mot i thatë me erë veriore deri në mesatare, ndërsa temperatura do të jetë rreth zero. Temperaturat e mëngjesit do të sillen prej -6 deri […]

Continue Reading

Dog runs away during fireworks show, but reunites with family after photo goes viral

Eddie the Butler family dog had his leash on when his family last saw him at the Light The Night walk for the Leukemia & Lymphoma Society near the Philadelphia Art Museum one evening in late October. What they hadn’t anticipated, though, was that when the fireworks started, 11-year-old Eddie would become so terrified that […]

Continue Reading

Ja profesionet që paguhen më së shumti në Gjermani!

Berlini në Gjermani ka nevojën më të madhe të punëtorëve, e ndjekur nga Mynih, Hamburg. Më shumë se 10 mijë vende të lira ekzistojnë në Këln, Shtutgart, Düsseldorf, shkruan albinfo.ch. Në tregti ekziston nevoja më e madhe për punëtorë. Pagat për shitësit janë rreth 1800 euro. Ata u pyetën gjithashtu për shoferët e kamionëve, automekanikët, […]

Continue Reading

Ish-deputeti i Kosovës: Viti i Ri nuk është festë islame

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga partia “Fjala”, Gëzim Kelmendi, po bën thirrje të mos festohet Viti i Ri sepse siç shprehet nuk është festë islame. Ka fajësuar kryetarët e komunave për stolisjen e qyteteve për festat e fundvitit. Postimi i plotë i tij: O politikan, “vitin e ri” festoni te shtëpia nëse doni, respektoni […]

Continue Reading