Nuk do ta besoni ofertën marramëndëse që Fahriye dhe Burak Ozvicit do të marrin për foton e fëmijës së tyre

Janë padiskutim një nga çiftet më të pëlqyer dhe të përfolur. Shtatzania e saj u bë lajm në çdo portal turk dhe arab. Këta të fundit kanë filluar ti kushtojnë vëmendje të gjithë personazheve që kanë ndikim të madh në shoqëri. Nuk mund ta mohojmë që një rast i tillë janë edhe Fahriye dhe Burak. […]

Continue Reading

Kurrë mos u grindni në prani të fëmijëve!

Disa nga ne nuk arrijnë ta kuptojnë ndikimin negativ që kjo situatë mund të ketë te fëmija dhe në aftësinë tonë për të përmbushur impenjimet prindërore në mënyrën e duhur. Duke qenë se dëshira jonë është të jemi prindër të mirë, atëherë mirë është të dimë jo vetëm të sillemi në marrëdhënie me fëmijën, por […]

Continue Reading

Këshillat që duhet ndjekur për një zgjim të hershëm

Gjumi i mëngjesit është i mirë për të gjithë, andaj shumica zgjohen me përtesë apo pa dëshirë.Për një zgjim sa më të lehtë në mëngjes është e rëndësishme që të ndiqni disa këshilla. Mendoni pse dëshironi të zgjoheni më herët dhe inkurajoni veten duke menduar se puna që keni për të bërë është shumë e […]

Continue Reading

Flamuri shqiptar që shkoi në Hënë me “Apollo 15”

Në vitin 1971, në Hënë niset “Apollo 15” dhe në bordin e saj u vendosën 32 flamuj të vegjël nga e gjithë bota, të kapur me litar. Tekniku i lartë i NASA-s në atë kohë ishte William Kokalari, apo Vilson Kokalari. Ai ishte një shqiptar me origjinë nga Gjirokastra. Pas përfundimit të misionit, flamujt dolën […]

Continue Reading

Ja çfarë i ndodh trurit të njeriut në çastet e fundit të jetës

Emocioni i parë që provojmë është frika. Ajo është një përgjigje konijtive, e cila aktivizohet në situata të vështira. Kur kemi frikë, aktivizohet talamusi, i cili njësoj si një central i dërgon sinjalet në pjesët e tjera të trurit dhe si pasojë në trupin tonë prodhohet glukozë, kortizol dhe adrenalinë. Në hipotalamus u hapet drita […]

Continue Reading

Aktori i serialeve turke nen hetim me akuza te renda (FOTO LAJM)

Të gjithë e kanë pëlqyer e sidomos femrat të cilat u çmendën pas bukurisë së tij që spikati me rolin e Sarp. Bëhet fjalë për aktorin turk Çağatay Ulusoy i cili mund të dënohet me 1 vit dhe 9 muaj burg, nëse gjykata e cilëson si fajtor, nën akuzat e përdorimit dhe shitjes së lëndëve […]

Continue Reading

Stallone: Erdhi koha për t’ia dhënë lamtumirën Rocky Balboas

Duket se tashmë i ka ardhur më të vërtetë fundi dhe pas më shumë se 40 vitesh dhe 8 filmave të realizuar, Silvester Stallone var dorezat e Rocky Balboas në gozhdë. Ka qenë vetë aktori i cili nëpërmjet një videoje të postuar në Instagram ka treguar se tashmë po jep njëherë e mirë “dorëheqjen” nga […]

Continue Reading

Djali 5-vjeçar thyen rekordin duke i bërë 4,105 pompa të njëpasnjëshme, lideri Çeçen i dhuron një makinë Mercedes (VIDEO)

Chechen Boy Does 4,105 Push-Ups in Record Time Receive Mercedes From Chechen Leader Kadyrov The Chechen leader gave this 5-year-old a MERCEDES for doing 4,105 push-ups 😲 Posted by Vocativ on Wednesday, November 21, 2018 Djali 5-vjeçar çeçen thyen 6 rekorde botërore, bën 4,105 pompa të njëpasnjëshme Një djalë i cili quhet gjerësisht si “Schwarzenegger-i […]

Continue Reading

Paralajmërimi i frikshëm: Lufta Botërore 3 do shfarosë Tokën

Njerëzve do tu duhet të arratisen në Mars për t’i mbijetuar një Lufte të Tretë Botërore shkatërruese dhe të pashmangshme, tha miliarderi Elon Musk në një paralajmërim të frikshëm, shkruan ShkodraNews. Një konflikt tjetër global është i pashmangshëm, vetëm këtë herë do të ishte shkatërrues dhe do ta fuste Tokën në “kohën e errët”. E […]

Continue Reading