Ja se si e feston Muhammet Zekiri miratimin e ndryshimit të kushtetutës për ndërrimin e emrit

Pas mirtatimit ndryshimin e kushtetutës për ndërrimin e emrit me dy të treatat e votave, deputeti nga radhët e LSDM-së në rrhetin social facebook ka shkruar: “Pavarsishte gjitha gjerave, shantazhimeve dhe deshirave te forcave destruktive do t’ja dalim bashke me liderin tone Zoran Zaev!!! Maqedonia do te jete anetare e NATO-s dhe BE-se!!!”.

Continue Reading

Camera Catches Woman’s Sweet Gesture For A Cold Stray Dog

She didn’t think anyone was watching. But she was wrong. Recently, a security camera captured a customer departing a café on a cold and rainy day in Zonguldak, Turkey. As she passes through the doorway, she notices a stray dog curled up beneath the overhang out front — the best refuge from the elements the […]

Continue Reading

UK will ban using big cats in travelling circuses

The use of wild animals in travelling circuses will be banned from 2020, the Government said earlier this year, after animal welfare advocates campaigned to outlaw the practice. “The current Regulations expire on 19 January 2020,” Defra said in a report. “The Government does not intend to renew the regulations as it intends to ensure […]

Continue Reading

Hero police diver adopts stray puppy after smashing through frozen lake to rescue her

A hero police diver smashed through ice on a frozen lake to rescue a stray puppy and has since adopted the animal. Officer Burak Okten swam 150 metres across the Bostanici Goleti lake in Turkey to rescue the puppy from the freezing water. He smashed through the ice with his bare arms to reach the […]

Continue Reading

Në këto 10 shtete nuk u festua Viti i ri

Çfarë viti është tani? Pyetja nuk është aq e thjeshtë sa mund të tingëllojë pasi gjithçka është relative. Njerëzit krijuan kalendarë për të matur rrjedhën e kohës, por koha është kalimtare, nuk mund të kapet dhe nuk mund të shënohet pika e numërimit. Këtu fillon kompleksiteti. Si ta gjejmë fillimin? Ku duhet të llogarisim dhe […]

Continue Reading

Maqedoni, nesër fillojnë të rreshurat e borës

Nën ndikimin e valës së ftohtë dhe lagështisë, nesër paradite si dhe gjatë mbrëmjes, gjithashtu edhe të enjten do të ketë reshje të borës, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit. Siç informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, në gjithë territorin e vendit pritet të formohet shtresë […]

Continue Reading

“Bleu” nusen 19 vjeç nga Shqipëria me 3 mijë euro, lind fëmijën e 15 në moshën 71-vjeçare (VIDEO)

Persona të moshuar nga Kosova japin para të majme për t’u martuar me femra të reja nga Shqipëria. Rexhep Kastrati nga Zatriqi i Prizrenit thotë se ka paguar 3 mijë euro për një grua nga Malësia e Madhe. Ai Thotë se ka paguar për një nuse 35 vjeçe, por ia sollën një 19 vjeçare ndërsa […]

Continue Reading