Pse s’na e thanë më parë! Kur ta lexoni këtë s’do t’i hidhni kurrë më lëkurat e mandarinës, shërojnë 100% këto sëmundje

Pse s’na e thanë më parë! Kur ta lexoni këtë s’do t’i hidhni kurrë më lëkurat e mandarinës, shërojnë 100% këto sëmundje. Mandarina është një frut shumë i shijshëm e ngjashme me portokallin, por është vetëm pak më e vogël dhe lëkura e saj është e hollë. Ajo ka shije të ëmbël dhe me lëng, […]

Continue Reading

Për të bindur qytetarët se vaksina është e sigurt, ministri vaksinon mbesën

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe e ka vaksinuar mbesën e tij Ilina. Në profilin e tij personal në facebook ai shpërndau një fotografi që ishte shkrepur gjatë vaksinimit, bashkë me një porosi për qytetarët e Maqedonisë: “Gjëja e vetme e mirë që prindërit mund të bëjnë për fëmijët e tyre është t’u mundësojnë shëndet të […]

Continue Reading

Është gjetur ilaçi i cili kthen të parët dhe pengon verbërinë

Atrofia spinocerebrale e tipit 7 është sëmundje shumë e rrallë e cila përfshin dhe degjeneron nervat në pjesë të ndryshme të trurit dhe për këtë shkak më së shpeshti humbet edhe të parët. Madje edhe njerëzit me këtë lloj verbërie tani kanë shansin të shërohen. Atrofia spinocerebrale, pos verbërisë, mund të çojë edhe te ecja […]

Continue Reading

3 vjeçarja u diagnostikua me kancer, arsyeja do t’ju habis!

Dave Fletcher, 39 vjeç, mendonte se po kapte një moment të bukur të vajzës së tij, Izzy, gjatë qëndrimit në një këndë lojërash kur ajo ishte 23 muajsh. Por vetëm disa javë më vonë, Dave dhe gruaja e tij Vicky, 37 vjeç zbuluan se lodhja e vajzës së tyre të vogël ishte një shenj se […]

Continue Reading