Galaxy S10 i ri vjen me një bateri të madhe dhe karrikim më të shpejtë

Është një muaj larg nga shpallja e modelit të ri të Samsung Galaxy. Modeli premium i kompanisë së Jugut Koresë do të paraqitet së bashku me telefon me një ekran që paloset, që tani quhet Fold Galaxy. Në javët e fundit një numër i rrjedhur informacion në lidhje me ri Galaxy S10 Lite, Galaxy S10 […]

Continue Reading

Një paralajmërim shumë i rëndësishëm për përdoruesit e Whatsapp!

Burimi i mesazhit ende nuk dihet, por është e sigurtë se ekziston një virus brenda lidhjes. Mesazhi përkatës përmend një version të ri të WhatsApp. Por nuk ka një version të tillë. Këtu janë detajet … Para së gjithash, le të themi se është një mashtrim. WhatsApp Gold është një version i veçantë dhe ofron […]

Continue Reading

Ka mbërritur iOS 12.1.1 , këto janë risitë për iPhone dhe iPad

Përditësimi i sistemit të ri operativ iPhone dhe iPad tani mund të shkarkohet në pajisjet në mbarë botën. Apple ka lëshuar sistemin e ri të iPhone dhe iPad iOS 12.1.1. Softueri i ri sjell disa përmirësime në FaceTime dhe iPhone Xr, si dhe një grusht karakteristikash të reja për të gjitha pajisjet. Për shembull, me […]

Continue Reading

Merkel kërkon një Gjermani që do të jetë lider në inteligjencën artificiale

Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkon që Gjermania të luaj një rol udhëheqës në zhvillimin e inteligjencës artificiale (IA). “Nëse ne… duam rritje të punësimit dhe mirëqenie për të gjithë, atëherë duhet të jemi në krye të sektorit të inteligjencës artificiale”, tha sot Merkel në një mesazh video. “Po jetojmë në një epokë të dixhitalizimit, që […]

Continue Reading

Vjen droni i ri që shpëton njerëzit nga zjarri!

Projekti vjen nga Kina dhe ka të gjitha karakteristikat për të qenë me të vërtetë revolucionar. “NetGuard” është një dron që ndahet në katër pjesë dhe hap një rrjetë që mund të shpëtojë njerëzit në arrati nga një rrokaqiell në zjarr. Pasi të merret kërkesa e shpëtimit, droni përdor GPS për të identifikuar pozicionin e […]

Continue Reading

Ja kodet që do t’ju tregojnë se kush ua përgjon celularin (FOTO)

Me ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më shumë për të dhënat e celularit tuaj, si dhe të gjeni nëse mesazhet dhe informacioni juaj janë të mbrojtur, apo nëse po ju gjurmojnë e përgjojnë. Ekzistojnë kode speciale të radhitura në galërinë e mësipërme me të cilët dikush mund të gjejë vendndodhjen tuaj. Për […]

Continue Reading