Ja paratë maramendëse që i kanë shpenzuar klubet nga viti 1991 e deri më tani! (VIDEO)

Klubi që ka investuar më shumë në gati 30 vitete e fundit është … Të kompletosh frazën është shumë e komplikuar, nevojiten mijëra llogaritje mbi transferime të të vjetra dhe tratativa, por ja që një llogari e tillë është bërë dhe madje virale në rrjetet sociale, për të treguar cmendurinë e futbollit. Video tregon në […]

Continue Reading

Policja maqedonase: Shqiptari i mirë është shqiptari i vd.kur

Punonjësa e policisë të Maqedonisë në Sektorin e punëve tê brendshme në Shkup, Frosina Martinovska nëpërmjet rrjeteve sociale ka shfaqur urr.ejtje ndaj shqiptarëve duke komentuar ” Shqiptari është i mirë vetëm kur është i vd.ekur”. Reag.imet kanë qenë të shumta ndaj saj edhe nga vet kolegët duke thënë se po të ishte ndonjë shqiptar që […]

Continue Reading

Ja kërkesa e Gruevskit nga Gjykata e Apelit?

I arratisuri Nikola Gruevski, nëpërmjet avokatëve të tij në katër muajt e fundit në Gjykatën e Apelit në Shkup ka shkruar shumë ankesa që ndërlidhen me çështje të veçantë në rastet e PSP pasi u arratis në Budapest, Hungari. Kjo më mirë vërehet te raportin i shtatë të gjashtëmujorit të publikuar nga Prokurori Speciale Publik. […]

Continue Reading

Dhe Dashuria përsëri fiton…

Bota është bashkuar në mbështetje të komunitetit mysliman pas sulmit terrorist në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 persona. Banorët e qytetit Christchurch, vendi ku ndodhi sulmi terrorist, ndihmuan vullnetarisht, duke ofruar makina në përcjelljen e myslimanëve që ndiheshin të frikësuar. Të tjerë përgatitën vakte ushqimi për të plagosurit. Mbështetja ndaj myslimanëve është […]

Continue Reading

E pëson keq senatori australian që tronditi botën me deklaratën e tij (VIDEO)

Senatori Frasser Annine bëri bujë për keq gjatë ditës së djeshme ku tha se fajin për masakrën ndaj myslimanëve në Zelandën e Re e kishin pikërisht këta të fundit. Por, gjatë mbrëmjes së djeshme ai e ka pësuar nga një djalosh 17 vjeçar, i cili i përplasi një vezë në kokë. “Unë kundërshtoj plotësisht çdo […]

Continue Reading

Pas Skënderbegut edhe një emër shqipëtarë!

Plot 49 të vdekur e mbi 20 të plagosur rëndë janë viktimat e të shtënave në dy xhami të Christchurchit, në Zelandën e Re. Kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern i përshkroi incidentet si “sulme terroriste”, duke e cilësuar këtë si njërën prej ditëve më të errëta në historinë e vendit. Fillimisht u dyshua se ishte një […]

Continue Reading

Lady Hatches a Market Duck Egg As an Experiment and Gets a Friend for Life

Balut is a fertilized duck egg that is meant for the dinner table. One lady had other ideas and she ended up with a feathered friend for life. There are plenty of animal stories that will melt your heart, and this one is sure to not disappoint you. Balut is a traditional street food from […]

Continue Reading

Rritet çmimi i cigareve në Maqedoni, një paket 300 denarë

Valë e re e çmimeve të cigareve në Maqedoninë e Veriut. Nga java e kaluar, një numër i madh i dyqaneve një pjesë të cigareve nga brendet e ndryshme po shiten më shtrenjtë për gati 5 denarë. Qytetarët konsumatorë të cigareve të pyetur kanë theksuar se po paguajnë më shtrenjtë për llojin e cigareve BOSS […]

Continue Reading

Australian Fishermen Reel in ALIEN-Like Fish, and They Have No Idea What It Is

Australia has developed a reputation as the place to go to find all of the world’s weirdest and wildest creatures. While we are familiar with the most famous critters of the outback—kangaroos, crocodiles, snakes, and koalas—one group of anglers stumbled across a bizarre specimen so strange you might easily mistake it for an alien. Outback […]

Continue Reading

Prindër, kujdes fëmijët nga ‘MOMO’, një lojë kjo që rrezikon jetën e fëmijëve!

Pas lojës famëkeqe, “Balena Blu”, ku shumë fëmijë humbën jetën pasi u bënë pjesë e saj, duket se një tjetër rrezik është shfaqur në internet. Bëhet fjalë për lojën më të re që po qarkullon në rrjetet sociale dhe pak a shumë ka të njëjtën përmbajtje si paraardhësja e saj. Rreziku më i ri quhet […]

Continue Reading