Merr flakë banesa e shqiptarëve në Itali, në gjendje të rëndë nëna dhe dy fëmijët e mitur

Një zjarr masiv ka shpërthyer gjatë natës në komunën e Firenzuolas, në një shtëpi ku jetonte një familje me origjinë shqiptare. Edhe pse flakët janë shuar nga zjarrfikësit, tre nga katër anëtarët e familjes janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Nëna, identiteti i të cilës ende nuk është bërë i ditur ka pësuar djegie në […]

Continue Reading

Familja në Kosovë jetonte me 75 €, reperi gjerman i blen banesë të re (VIDEO)

Reperi gjerman me emrin Kollegah (Felix Blume) së bashku me reperin tjetër Ghent ka udhëtuar në Kosovë. Jo për të mbajtur ndonjë koncert, por për të bashkëpunuar me një organizatë bamirësie për të ndihmuar njerëzit me nevojë, përcjell albinfo.ch. Qëndrimi në Kosovë ishte filmuar nga djemtë e Empire Alpha Music dhe ishte bërë një video […]

Continue Reading

Printeri 3D që ndërton shtëpinë katërdhomëshe për 54 orë (VIDEO)

Një grup hulumtuesish, shkencëtarësh dhe inxhinierë nga Franca, kanë arritur të krijojnë një printer 3D që për pak orë ndërton shtëpi për një familje pesë anëtarëshe. Për herë të parë, shtëpitë katërdhomëshe do të ndërtohen për pak orë për familjet pesë-anëtarëshe. Një shtëpi prej 100 metra katrorë në veriperëndim të qytetit francez Nantes, është ndërtuar […]

Continue Reading

28 Nentor, 28 pale çelesa te shtepive te reja, 28 familje nevojtare po behen me strehim te ri

Filluam me pergaditjen e programit per 28 Nentor 28 Nentor Festa e Flamurit 28 Nentor Ditelindja e Komandantit Legjendar Adem Jashari 28 Nentor dalja ne publik e Ushtrise Çlirimtare te Kosoves 28 Nentor, 28 pale çelesa te shtepive te reja, 28 familje nevojtare po behen me strehim te ri 28 Nentori pra do te festohet […]

Continue Reading

Katër mënyra për ta trajtuar gripin në kushte shtëpiake

Simptomat e gripit mund të shkaktojnë shumë komplikime, duke u nisur nga ethet dhe kolli deri te dhimbjet e fytit, kongjestion hundor, etj. Por ka disa mënyra që ju bëjnë të ndiheni më mirë. Përshkrimet e ilaçeve antivirale mund të lehtësojnë gripin pasi një kohe të shkurtë sa jeni ndjerë të sëmurë, transmeton Telegrafi. Por, […]

Continue Reading

Ja si ta pastroni shtëpinë tuaj në mënyrë të shëndetshme pa produkte kimike dhe pa harxhuar para

Ja si ta pastroni shtëpinë në mënyrë të shëndetshme dhe pa harxhuar para Është më mirë të shkoni për produkte natyrale dhe jo toksike për pastrimin e shtëpisë. Më poshtë keni disa mënyra: Pastrues natyror për të gjitha qëllimet. Përbërësit: 2 gota uji, 1/2 filxhan uthull të bardhë, 2 lugë sode buke, 10 pika vaj […]

Continue Reading