Rita u dhuron prindërve shtëpinë 1.5 milionë euro

Rita Ora ka treguar shpesh se e ka ëndërr që t’i kthejë prindërve gjithçka që ata kanë bërë për të. Prindërit e këngëtares shqiptare, Rita Ora, përmes një postimi në rrjetet sociale, kanë zbuluar disa pamje të shtëpisë së tyre në Londër, e cila ka vlerën e 1.3 milionë paund. Këngëtarja 28-vjeçare e ka vendosur […]

Continue Reading

Merr flakë banesa e shqiptarëve në Itali, në gjendje të rëndë nëna dhe dy fëmijët e mitur

Një zjarr masiv ka shpërthyer gjatë natës në komunën e Firenzuolas, në një shtëpi ku jetonte një familje me origjinë shqiptare. Edhe pse flakët janë shuar nga zjarrfikësit, tre nga katër anëtarët e familjes janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Nëna, identiteti i të cilës ende nuk është bërë i ditur ka pësuar djegie në […]

Continue Reading