Mediat zviceriane shkruajnë për Mulin shqiptar që bëri namin në Francë

Mediat zviceriane shkruajnë për Mulin shqiptar që bëri namin në Francë Pëlqej0 Kosovari nga Vushtrria i cili jeton në Zvicër, Bujar Muli, është bërë pjesë e ballinës së gazetës zvicerane 20 minuten. Kjo pas raportimeve se kosovari parandaloi një sulm në vendin e tij të punës, në një diskotekë në Avalon të Francës, në prag […]

Continue Reading

Ekskluzive: Lorik Cana në Zvicër, ja klubi i famshëm që do të drejtojë

Lorik Cana e ka të vështirë t’i ndahet futbollit. Ky sport i ka dhënë shumë atij, sigurisht falë angazhimit dhe asaj që ka dhënë në fushën e blertë. Shumëkush pret ta shohë trajner ish-kapitenin e kombëtares, pasi licencat për këtë i ka marrë. Gjithashtu është licencuar edhe si drejtor sportiv, çka tregon që gjakovari diçka […]

Continue Reading

A do të jep Zvicra prej nga 1 janari 2200 franga në muaj puno ose jo?

Zvicra ka nisur të eksperimentojë projektin për “të ardhurat bazë të pakushtëzuara”, një nismë që synon t’u sigurojë të gjithë qytetarëve, të ardhura minimale për të jetuar, pavarësisht nëse janë apo jo të punësuar. Projekti nisi testimin në qytetin e Cyrihut me vendim të këshillit komunal, pavarësisht se zviceranët e refuzuan këtë nismë në referendumin […]

Continue Reading

Fotomodelja shqiptare: Jam katolike, por krenohem me punën e hoxhës Halil Kastrati (VIDEO)

Fotomodelja shqiptare: Jam katolike, por krenohem me punën e hoxhës Halil Kastrati Fotomodelja Bernadeta Ana Nikolbibaj zemrën e ka për Kosovën dhe krenohet me shum yje tjera në mbarë botën. Ajo gjithashtu ka folur edhe për jetën e saj private. /Lajm Fotomodelja shqiptare: Jam katolike, por krenohem me punën e hoxhës Halil Kastrati (Video) Fotomodelja […]

Continue Reading